Toto je prechádzka na cca 2 hodiny s deťmi. Bez detí by to človek asi aj vybehol za 15 minút? Ale… sme v Levoči, v nádhernom historickom meste, v ktorom zastal čas… A až budeme chcieť, výlet možno natiahnuť pokojne aj na celý deň.

Zatiaľ sa ale držíme plánu, že ideme iba na Mariánsku horu, dobre?

Iste viete, že Mariánska hora je miesto pútnikov, dokonca aj pápež Ján Pavol II. tu slúžil omšu v roku 1995 a vraj sa jej zúčastnilo 650 tisíc ľudí. Každopádne, pútnici smerujú na Mariánsku horu rok čo rok. Jednu takúto púť absolvovala aj naša Anička. Celú cestu z Vrbova išla tak, ako ostatní – pešo.

No… to my dnes robiť nebudeme. V Levoči prosím zaparkovať niekde blízko zimného štadióna, cesta na miesto je dlhá 23 km a približne toľko bude aj trvať – autom. Mapka je nižšie. Od štadióna sa je treba sa napojiť na cestičku, kam už nesmú autá – odvtedy dokážete ako rodič čiastočne vypnúť. Pozoroval som to pri fotografovaní svojej manželky 🙂

My sme sa od štadióna vybrali po Ovocinárskej ulici, kde sme potom istý čas išli aj poľom, aby sme sa dostali na peknú asfaltku, ktorá vedie priamo na Mariánsku horu, takže dobre… presnú cestu tentoraz nechám na vás, ale vedú tam viaceré šípky, preto viem, že nikto nezablúdi. Okrem toho… Mariánsku horu vidieť už z auta, takže sa nemožno stratiť.

Pridám teda niekoľko fotografií… A hľadám ešte, kde mám fotografie Levoče?

Levoča je krásne mesto. A je tam – v centre, ako aj v jej okolí čo pozerať a navštevovať. Boli sme tam niekoľkokrát. Tu je odkaz na návštevu letnej Levoče, kde sme chodili skôr po múzeách. A tu je potom ešte jedna staršia návšteva Levoče z zime, kde som urobil niekoľko krásnych záberov. Neverím, že to bolo v roku 2009…

Takže, rozhodnutie je na vás – krátky výlet, alebo aj celodenný. A ozaj, Markušovce sú neďaleko, nezájdete aj tam? 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *