Pekná prechádzka s deťmi v Tatranskej Lomnici. Na 1 hodinku, možno na dve, závisí od vás – a od detí 🙂

Boli sme aj v lete, aj v zime. Píšem po zimnej návšteve.

Zaparkovať môžete v Tatranskej Lomnici na hlavnom parkovisku. Potom pomocou smerových tabúľ zamierte na botanickú záhradu… no a po ľavej strane zamierte pod botanickou záhradou smerom dokopca. Odtiaľ ten krásny výhľad z úvodnej fotografie. Na kopci už nájdete drevenú bránu, ktorá vás privíta na chodníku Pramenisko. Čakajú nás drevené lávky ponad pretekajúcu vodu, mokrade s chránenými živočíchmi, ktoré by sme tu mohli stretnúť. Cestičkou nás budú sprevádzať preto aj tabule s vysvetlivkami a na viacerých miestach sú aj veže, na ktoré možno vyliezť a pozorovať okolie.

Prechádzka to bola dnes náročná, všade mnoho ľadu a tvrdého snehu. Deti boli často na zadku. Prejsť po ceste, ale aj neskôr po drevených lávkach bolo dosť ťažké aj pre dospelého, ale jedným smerom sme to spoločne dali bez ujmy 🙂

Potom sme dievčatá poslali po asfaltovej ceste smerom na „kemp Tatranec“, ktorý sa nachádza pri hlavnej ceste. Ja s tatkom sme sa vydali naspäť po chodníku na miesto štartu, kde sme mali zaparkované autá. Následne sme vyzdvihli dievčatá pri ceste.

Takže, zvážte, aký bude povrch v čase vašej návštevy, ale určite choďte 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *