Mnohí ešte určite nevedia, čo sa od rekonštrukcie vrbovského termálneho kúpaliska udialo. Zmeny boli určite načase a všetci sme sa tešili, čo z toho vlastne bude. Kúpalisko som od otvorenia po rekonštrukcii navštívil asi trikrát a dúfam, že to bolo dosť na to, aby som vám priblížil jeho atmosféru. Vopred môžem povedať, že ak sa chystáte do Vrbova a neboli ste tu ešte od ukončenia rekonštrukcie kúpaliska, tak sa máte na čo tešiť, veď čítajte ďalej a dobre pozerajte fotografie.
Na začiatok musím povedať, že dostať sa do samotného areálu vôbec nie je jednoduché. Totiž, pre peších, smerujúcich z centra obce Vrbov ku vstupu, ktorý sa nachádza v centrálnej, novopostavenej budove, v strede areálu (medzi oboma niekdajšími vstupmi) nevedie žiaden chodník. Naviac, ak pôjdete pešo, budete musieť, za momentálne pretrvávajúceho – zablateného počasia určite, využiť pre svoju chôdzu hlavnú cestu hore kopcom smerom k hotelu Flipper, čo nie je príjemné, cesta je totiž dosť úzka a strmý kopec dá zabrať, takže auto padne naozaj vhod. Ak ho teda máte, privezte sa pohodlne až hore k hotelu Flipper a zaparkujte niekde pred ním. Potom vás už asfaltová cestička dovedie k presklennej novovybudovanej budove Thermal Park-u Vrbov.

Po vstupe do novej budovy Thermal Parku Vrbov budete určite príjemne prekvapení. Je moderne zariadená, celá presklenná a je v nej teplo, čo nám po ceste padlo vhod.

Po uhradení naozaj nízkej ceny, ktorá sa odvíja od času pokračujete už s hodinkami na ruke cez turniket k lavičke, kde sa treba vyzuť. Vedľa nej je hneď priestor na odloženie cennín. Ten funguje na čip v hodinkách, takže veci sa ukladajú a vyberajú naozaj jednoducho.

Po schodoch nižšie sú skrinky so šatňami. Šatne síce nie sú delené na mužské a ženské oddelenie, ako napr. v Bešeňovej, ale v zadnej časti miestnosti so skrinkami na odkladanie vecí sa nachádza myslím dostatočné množstvo kabíniek, kde sa môžete prezliecť. Skrinku pohodlne uzavriete hodinkami a pokračujete smerom k bazénom.

Po ceste k bazénom treba zdolať zopár shodov. Najprv prejdete okolo miestností so sprchami, pokračujete ďalej, kde sa ocitnete znovu v presklennej časti budovy. Na tomto poschodí nájdete momentálne len jeden detský bazén s názvom „Lienka“. Ten je pre naozaj veľmi malé deti, ktoré sa tam môžu pekne vymočiť. Kým jeden z rodičov striehne na deti, druhý sa môže pohodlne vyvaliť na lehátkach, ktoré su taktiež na tomto podlaží. Cez presklennú stenu sa dá výjsť na terasu, kde sa ale v týchto zimných časoch nikto neopaľoval.

Už po ceste schodami zbátáte bazény. Vstupujete do malej časti bazénu, ktorý sa zužuje. Táto časť je zakrytá plastovými krytmi, ktoré rukou odhrniete a pokračujete touto uličkou s teplou vodou ďalej, smerom von. Tu už nemáte nad hlavou nič, ste prakticky von. Zimu však určite necítite, pretože väčšinu tela máte predsalen v teplej vode. Táto ulička sa miestami rozširuje a zužuje tak, že okolo môžu vo vode posedávať ľudia a vy pekne prechádzať ďalej. V tejto časti nie je zrejme termálna voda, aspoň nemá také sfarbenie, je priezračná, čo vo Vrbove nie je zvykom. Ulička vedie až do vyvýšenej krytej časti, kde výjdete schodmi a prejdete do ďalšieho bazénu – do bazénu Motýľ. Ak prídete v noci, zistíte že celá táto ulička je vysvietená meniacimi sa farbami svetiel a brodiť sa ňou je naozaj paráda. Samozrejme, že celá táto časť má pochrómované dno, bo bokoch sa dá sedieť a prúdy vody vám pritom masírujú všetky časti tela.

Krytým prechohom, ktorý oddeľuje priehľadnú vodu už s typickou, termálnou efektne prejdete do bazéna Motýľ. Ten je naozaj rozľahlý, voda v ňom má okolo 37 stupňov Celzia a miesta, kde sa dá usadiť a nechať si prúdmi vymasírovať telo je naozaj dosť. Celý bazén je takziež úplne nový, s chrómovým dnom a bokmi, už sa len usadiť a vegetiť…

Z motýľa je možné po dostatočnom vyhriatí sa prejsť do ďalších dvoch bazénov. Je treba však prejsť povonku, čo by nebol problém, keby sme vedeli lietať, ale prechod po studenom povrchu dá naozaj zabrať, ale, aspoň ste o to radšej, keď sa znovu vrátite do vody! 🙂

Ďalšie dva bazény vznikli rozdelením starého, plaveckého bazéna, z ktorého cca 1/3 poslúžila na vytvorenie ďalšieho sedacieho bazénu. Ten však nie je natoľko komfortný, ako Motýľ, keďže nemá pochrómovaný povrch dna a bokov. Napriek tomu to ale nie je zlé, voda je teplá, ako v Motýľovi a prechod do studenšieho, no určite nie studeného plaveckého bazéna je úplne bezbolestný, keďže spolu susedia. Zmenšený plavecký bazén má pôvodné dno, pridané boli ale prúdy vody, ktoré vychádzajú z dna podĺž krajov a stredu bazéna a voda počas zimných mesiacov je ideálna, skrátka, aj keď neplávete, len sa motáte okolo krajov, hodinu v ňom určite vydržíte bez toho, aby vám bola zima.

Keďže bolo zimné obdobie, letné detské bazény a ani laminátový bazén neboli napustené, napriek tomu, priestoru na kúpanie sa, či plávanie bolo naozaj dosť.

Pri vstupe platíte na čas, ku ktorému sa ale ešte prirátava čas 0,5 hod na prezlečenie, takže sa dosýta vymočíte aj za zakúpený 2,5 hodinový lístok. Čas, ktorý vám ešte zostáva sa dá odčítať pomocou hodiniek na prístrojoch v krytých častiach kúpaliska. Cena, za ktorú si ale lístok kúpite je naozaj veľmi priaznivá, je to totiž len 5,5€ pre dospelú osobu na 2,5Hod, dieťa, alebo ZŤP zaplatí len 4€. V porovnaní s napr. Bešeňovou je to super cena, keďže tam zaplatíte za 2 Hod len vo vonkajších bazénoch 9€ za dospelú osobu.

Sledujte aktuálne ceny. Posledná aktualizácia je tu v našom článku.

Aby som nezabudol: na najvyššom poschodí sa nachádza reštaurácia, kde sa dá čosi zjesť no a ku kúpaniu patria aj masáže, ktoré v Thermal Parku Vrbov ponúkajú taktiež. Taktiež som si všimol vozík, ktorým je možné aj ťažko sa pohybujúcich ľudí pohodlnejšie prepraviť až do vody.

Objektívne hodnotenie?

(+) stav po rekonštrukcii – dobrý vzhľad, aj služby
(+) nízke ceny
(+) výborná termálna voda

(-) zlý prístup pre peších prichádzajúcich z obce

8 Replies to “Recenzia: Thermal Park Vrbov, Termálne kúpalisko vo Vrbove prvý deň nového roku”

   1. Objednali jsme si jídlo a chutnalo hrozně jako kdyby bylo zkažené a když jsme šli k druhému stánku tak to trvalo hodinu než jsme dostali jídlo.

 1. A gdzie jest ta woda Mleczno siarkowa jaka była w starym basenie po przebudowie wody są takie same jak przefiltrowane siłacze w pozostałych basenach Podhala i slowacji czyli bezwartosciowe

 2. Máte krásne fotky podrobené tie sa vám podarilo,ale od realu je to ďaleko.
  Bazény pri tobogane nefunkčné a ani tobogan ,na recepcii žiadne info o tom že sú mimo prevádzku…
  Takže za mňa osem palcov dole…

  Bol som,videl som ale už neprídem…

 3. Po návšteve termálneho kúpaliska som bola sklamaná, pretože v šatniach nefungoval žiadny personál, voda nebola zotieraná a všade aj po schodoch sa šmýkalo, nehovoriac o tom, že jedno WC z troch nebolo funkčné a toaletný papier nebol ani na jednom. Donedávna platili opatrenia , bolo by dobré hygienické pravidlá dodržovať aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *