Beh na lyžiach je len najlepší šport na svete podľa Chucka Norrisa! 😜 Kde sú tie bežkárske trasy pod Tatrami? V Levoči vravíte? Fantasticky upravené a 30 minút cesty? Presne tak!

30 km od Vrbova, presne 30 minút cesty nájdete toto fantastické miesto pre bežkárov. Stredisko Levoča Nordic Center sa nachádza na hrebeni, v nadmorskej výške 960 m.n.m. medzi obcami Uloža a Vyšné Repaše a to je jeho veľká devíza!

Vďaka svojej vysokej polohe na hrebeňoch Levočských vrchov, je možné tam bežkovať aj v čase, keď sa v okolí Vrbova žiaden sneh nenachádza.

Tu v stredisku nájdete podľa stránky prevádzkovateľa 6 tratí a najdlhší okruh meria 5km. Počas našich návštev snehu nebolo úplne optimálne počasie, sneh v okolí nikde nebol. Ani sme neverili, že podmienky tu budú tak dobré. Pravda, sneh sa aj tu topil. Preto niektoré úseky neboli sprevádzkované, avšak stále sa dali točiť relatívne veľké okruhy – 4,2km. Trať je profi upravená ako pre klasiku, tak aj pre korčuľovanie.

K dispozícii je aj bufet, servis, parkovanie je bezplatné. Požičovňa je tam tiež.

My sme bežkovanie objavili relatívne nedávno. Začalo to tým, že si bežky kúpili rodičia. Túto sezónu však už bežkujeme všetci, teda my s dvoma deťmi, rodičia aj sestra s priateľom. Celkovo smerujú do Vyšných Repáš – za Levoču teda dve vozidlá 🙂 A čo viac budem písať – objavili sme parádne bežkovanie pre rodinu, ale dať si do tela dokáže aj športovec. Za tieto zimné prázdniny sme boli už štyri krát, zajtra ideme zas 😉

Nastavili sme si to zväčša tak, že po raňajkách smerom na bežky, 2 hodinky nám stačili a potom sme sa zastavili niekde na obed, odporúčame priamo v Levoči na námestí reštauráciu Arkáda.

O Levoči sme už písali tu: Návšteva letnej Levoče. A ubytovanie – to odporúčame iba Žltom dome – vo Vrbove. Pretože, poobede zájsť na kúpalisko, či do Tatier na nejakú prechádzku… To všetko máte od nás na dosah.

One Reply to “Na bežky do Levoče – Vyšné Repaše”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *