Kežmarok a mestský, Kežmarský hrad je od Vrbova vzdialený len niečo vyše 7 km. Ak vás počas dovolenky vo Vrbove zastihne nie práve najlepšie počasie, návšteva Kežmarku a jeho hradu vyplní dovolenkový program. Po návšteve hradu sme ešte pozreli aj múzeum v centre mesta, ktoré je venované meštiackej kultúre. Pozrite si naše zábery z návštevy Kežmarku s krátkym popisom výletu.

Kežmarský mestský hrad je jediným úplne zachovalým hradom na spiši. V súčasnosti sú v ňom sprístupnené expozície, ktoré dokumentujú vývoj Kežmarku a okolia. Prehliadka hradom mapuje postupne praveké a stredoveké osídlenie Kežmarku, vývoj mesta od 13-teho do 19-teho storočia. Súčasťou prehliadky sú aj expozície zobrazujúce Kežmarský strelecký spolok, expozície sú ďalej venované aj spolku spišských lekárnikov a lekárov, Mudr. Vojtecha Alexandra. Po tomto významnom zakladateľovi röntgenológie v Uhorsku je dodnes pomenovaná aj Kežmarská nemocnica. Prehliadka vás prevedie nádvorím, chodbami, vežami s výhľadom a určite vás zaujme, aj keď, ocenil by som osobne viac informácií – asi som náročný. Počas našej návštevy bolo na prehliadke k tomu ešte aj veľmi veľa ľudí – čo lepšie ale robiť, ak vám počas dovolenky začne pršať, však? 🙂

Viac informácií o hrade a najmä, otváracie hodiny nájdete na stránke mesta Kežmarok tu.

Ako som spomínal v úvode, po návšteve hradu sme ešte pozreli aj múzeum v centre mesta, ktoré je venované meštiackej kultúre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *