Cyklotrasu tvorí nenáročný okruh s počiatočným stúpaním z Vrbova až do Tatranskej Lomnice, potom je to už ale relatívne ľahká cesta pre cestný, či cross bicykel a mierne trénovaného cyklistu. Celková dĺžka je cca 50 kilometrov, na ceste je mnoho možností, ako ju rozšíriť, spestriť a veľa na videnie a zažitie. Uvediem v texte.

Cestný / krosový bicykel

⏱️2 Hod | ⬆️500m | ?‍♀️ 50 km

Náročnosť 6/10 ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Cyklotrasu začneme vo Vrbove, kde ako vždy, odporúčame ubytovať sa, ak v tomto kraji už nežijete, tak ako my 🙂 Vybral som sa smerom z Vrbova na obec Žakovce. Zo Žakoviec vedie ďalej cyklotrasa, stále po hlavnej ceste až do Huncoviec. Tam sa je treba pripojiť na jediný frekventovanejší úsek cesty, ktorý ale našťastie nemeria ani jeden kilometer. Totiž, už vo Veľkej Lomnici zabočíte smerom na Vysoké Tatry – Tatranskú Lomnicu. Už na cestách vo Veľkej Lomnici je premávka malá a smerom na Tatranskú Lomnicu ma kde – tu predbehlo nejaké auto. Cesta je ale veľmi široká, takže som s tým nemal problém. Treba povedať, že cesta stúpa (iba občas vydýchnete) z Vrbova, až do Tatranskej Lomnice – potom je už ale len cesta dole kopcom – napokon, potom už smerujete od Tatier dole, takže ako inak. Stúpať budete znova až za Kežmarkom, smerom na Vrbov.
Moja navigácia toto všetko zaznamenala, tak sa pokúsim vám to sprostredkovať:

Na mape som vyznačil zaujímavé miesta:

– žltým sú body, kde som začínal, resp. končil trasu
– rázcestie je označené obráteným písmenom T
– ďalej na mape je označená autobusová zastávka v Tatranskej kotline
– označený je aj rybník za Spišskou Belou, kde sa počas môjho zastavenia rekreovalo dosť ľudí
– ďalej je označený kaštieľ v Spišskej Belej – časť Strážky, o ktorom som už písal a rozhodne stojí za návštevu

Niekoľko fotografií, ale, fotiť som trochu začal až pred Spišskou Belou 🙂

Prikladám aj link na stránku, kde si môžete mapu pozrieť detailne a dokonca si ho stiahnuť aj do svojho Garmina, či inej navigácie a nasledovať ma 🙂
GPX na stiahnutie do Vašej navigácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *